wybierz datę
Kwiecień
Pn
01
Wt
02
Śr
03
Cz
04
Pt
05
So
06
Nd
07
Pn
08
Wt
09
Śr
10
Cz
11
Pt
12
So
13
Nd
14
Pn
15
Wt
16
Śr
17
Cz
18
Pt
19
So
20
Nd
21
Pn
22
Wt
23
Śr
24
Cz
25
Pt
26
So
27
Nd
28
Pn
29
Wt
30
zobacz wszystko

Repertuar:

Brak wydarzeń w wybranym dniu
sobota, 20 kwietnia 2024
WARSZTATY AKWARELOWE
Uwaga! Zmiana miejsca - sala lustrzana ŚOK. Spotykamy się przed wejściem do Galerii Fotografii.

Kwietniowe zajęcia będą próbą zmierzenia się z tematem wody i odbić w wodzie  w malarstwie akwarelowym.

Materiały (szkicownik, papier, farby) oraz narzędzia (ołówek, pędzle, spryskiwacz do wody, płyn maskujący, papierowa taśma malarska) we własnym zakresie. 

Zajęcia odbywają się cyklicznie, raz w miesiącu (jest to przeważnie ostatnia sobota miesiąca). 

0''
sobota, 20 kwietnia 2024
godz. 11:00
Sznur + Wisielec + Zadushka [black metal]
Świdnicki Przegląd Muzyczny prezentuje w tym roku artystów lokalnych i zaproszonych przez nich gości.

SZNUR [black metal]

WISIELEC [black metal]

ZADUSHKA [necrodoom]

ŚWIDNICA | KLUB BOLKO ŚOK (pl. Grunwaldzki 11)
20.04.2024 | start: 19:00 (bramka 18:30)
bilety: 40 zł / 50 zł (przedsprzedaż / w dniu koncertu)
Organizator: Świdnicki Ośrodek Kultury
Piwo i inne napoje na miejscu zapewnia “sKŻynka”


MIEJSCA STOJĄCE, NIENUMEROWANE

(wbrew poniższej informacji wygenerowanej przez system biletowy)
0''
sobota, 20 kwietnia 2024
godz. 19:00
niedziela, 21 kwietnia 2024
KINO FAMILIJNE SPEKTRUM: FILONEK BEZOGONEK
Kiedy w domu Birgitty pojawia się kotek – Filonek, dziewczynka nie posiada się z radości. Jednak Filonek, jak każdy kot, chodzi własnymi ścieżkami i pewnego dnia gubi się w lesie. Niebezpieczna wędrówka prowadzi go do wielkiego miasta, gdzie poznaje całą zgraję kolorowych postaci. Może znajdzie się ktoś, kto wskaże mu drogę do domu?
0''
niedziela, 21 kwietnia 2024
godz. 11:00
poniedziałek, 22 kwietnia 2024
ALCHEMIA TEATRALNA: SPOTKANIE Z TOMASZEM KAROLAKIEM
Tomasz Karolak to jeden z najpopularniejszych polskich aktorów, wokalista i dyrektor artystyczny Teatru IMKA w Warszawie.

Tomasz Karolak w młodości często zmieniał miejsce zamieszkania, gdyż jego rodzice byli oficerami Ludowego Wojska Polskiego. Aktor studiował resocjalizację na Uniwersytecie Warszawskim, ponieważ na studia aktorskie dostał się za czwartym podejściem.

W 1997 roku ukończył PWST w Krakowie. Tomasz Karolak występował na deskach Teatru im. Słowackiego w Krakowie, łódzkiego Teatru Narodowego oraz gościnnie w wielu innych miejscach w kraju. Popularność na małym ekranie przyniosły mu role w serialach „Kryminalni” i „39 i pół”, obecnie natomiast rozpoznawalny jest dzięki roli Ludwika Boskiego w serialu „Rodzinka.pl”.

Aktor jest jednym z najchętniej obsadzanych aktorów w polskich komediach. Zagrał miedzy innymi w filmach „Ciało", „Tylko mnie kochaj”, „Testosteron”, „Ciacho”, „Listy do M.” i wielu innych. Od 2010 roku występuje w Teatrze IMKA w spektaklach: „Opis obyczajów III”, „Dzienniki”, „Operetka”, „Kwartet” oraz „Bielska. Boczarska. Grabowski. Karolak.” w reżyserii Mikołaja Grabowskiego, „Król dramatu” w reżyserii Łukasza Kosa oraz „Henryk Sienkiewicz. Greatest hits” w reżyserii Krzysztofa Materny. W 2014 roku został odznaczony przez Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Małgorzatę Omilanowską, Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

0''
poniedziałek, 22 kwietnia 2024
godz. 16:00
TOMASZ KAROLAK - 50 I CO?
"50 i co?" czyli muzyczne przygody Tomasza. Rockowo gadany stand up muzyczny. Najnowsze dziecko i autorski show Tomasza Karolaka, który jest podsumowaniem jego dotychczasowej drogi jako aktora ale również muzyka i wokalisty. Bogate życie artystyczne, skłoniło artystę do podzielenia się ze światem jego przeżyciami. Cięty a zarazem inteligentny i pozbawiony skrupułów, rockowy język Tomka, wprowadzi Was w świat show biznesu jakiego nie znacie. Stand up przedzielony piosenkami śpiewanymi na żywo przez Tomasza, które towarzyszą mu do tej pory w jego drodze artystycznej.
0''
poniedziałek, 22 kwietnia 2024
godz. 19:00
czwartek, 25 kwietnia 2024
DKF SPEKTRUM: MINARI
W pogoni za amerykańskim snem, koreańska rodzina wyjeżdża do pozornie sielskiego Arkansas, aby tam założyć własną firmę. Nie wszyscy są jednak zadowoleni z przeprowadzki.
0''
czwartek, 25 kwietnia 2024
godz. 18:00
piątek, 26 kwietnia 2024
TENORZY VINCERO
Jeśli stronisz od poważnych koncertów, wymajających skupienia i zastanawiania się nad odwiecznym pytaniem "co artysta miał na mysli ..." to dobrze trafiłeś. Formacja "Vincero" czyli trzech tenorów to właśnie odpowiedź na takie wydarzenia. Trzech Mężczyzn, których jednoczy pasja śpiewu, poczucie humoru i pozasceniczna przyjaźń, przenosząca się na scenę. Zdarza się, że podczas koncertu wykonawcy nie szczędzą sobie wzajemnie żartów i uwag na swój temat, podstawą jest interakcja z publicznością, a wszystko oparte o repertuar dobrany w taki sposób, aby obok klasycznych arii operetkowych czy operowych rozbrzmiewały przeboje muzyki, rozrywkowej, arie włoskie, piosenki Elvisa Presleya, Franka Sinatry, Beatlesow czy Royal Orbisona-krótkim słowem pozytywna mieszanka muzyczna. I co najważniejsze, publiczność nie tylko słucha, ale przede wszystkim śpiewa z wykonawcami i dobrze się bawi, dzięki lekkiej i dostosowanej do danej chwili konferansjerce.
0''
piątek, 26 kwietnia 2024
godz. 19:00
sobota, 27 kwietnia 2024
WARSZTATY AKWARELOWE Z MICHAŁEM SUFFCZYŃSKIM
Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na wyjątkowe warsztaty akwarelowe z Michałem Suffczyńskim. Artysta poprowadzi 6-cio godzinne zajęcia, w czasie których uczestnicy zmierzą się z pejzażem.

Uczestnicy warsztatów proszeni są o przygotowanie we własnym zakresie następujących rzeczy:
- papier akwarelowy Fabriano Artistico, Windsor Neeton 300 g lub inny ulubiony przez uczestnika, format-pół arkusza (56x38) lub z bloku 36x51, jeżeli papier nie jest w bloku należy umocować na podkładzie (deska, pleksi itp.)
- pędzle: jeden duży typu mop , jeden średni, jeden mały precyzyjny do detali, do tego jeden z twardszym niż do akwareli włosiem do wypłukiwania pigmentu z papieru.
- spryskiwacz do wody, naczynie na wodę,
- masking do akwareli
- ołówek, gumka, chusteczki higieniczne lub ręcznik papierowy
- farby akwarelowe
- jeżeli pudełko farb nie ma powierzchni do mieszania kolorów, jakiś rodzaj naczynia (talerz pudełko plastikowe) 
- żyletka lub papier ścierny do efektów fakturowych

0''
sobota, 27 kwietnia 2024
godz. 10:00
TANGO NIGHT
Tango to nie tylko muzyka i taniec.

W tangu zaklęta jest tajemnica emocji, intuicji, tęsknot, niespełnień i namiętności, które spotykają się w jednym momencie, chwili – w pół drogi.

Koncert "Tango Night" stanowi emocjonującą, pełną pasji podróż w rytmie tanga, od Buenos Aires po międzywojenną Warszawę oraz utwory luźno związane z gatunkiem, zaaranżowane specjalnie na tangowe rytmy. Podczas koncertu usłyszycie państwo takie utwory jak "Libertango", "Tango Oblivion" , "Vuelvo el sur", "Celos",  polskie tanga: "Już Nigdy", "Pamiętasz była jesień" Sławy Przybylskiej, "Ta ostatnia niedziela", "Przy kominku" oraz "Dance me to the end of love" L.Cohena, "Beautiful tango" H. Zahry i inne).

Koncert prowadzi Dorota Kołodziej, aktorka i śpiewaczka, znana z wieloletniej pracy w legendarnym teatrze "Gardzienice", współtwórczyni wrocławskiego zespołu Mundinova, prywatnie miłośniczka tangowych brzmień. Towarzyszyć jej będą znakomici wrocławscy muzycy.

Dorota Kołodziej – głos
Waldemar Maszyński – fortepian, akordeon
Michał Wilczyński – gitara
Marcin Spera – kontrabas
Tomasz Garbera – perkusja
0''
sobota, 27 kwietnia 2024
godz. 19:00
wtorek, 30 kwietnia 2024
31. ŚNJ: Masowian Mantra
Koncert w ramach Światowego Dnia Jazzu i  31. MŚNJ -"Masowian Mantra Michał Barański" 
30.kwietnia 2024, bramka - 18.00, start- 20.00
Sala Hotelu PARK, ul. Pionierów 20.
Bilety: 40,- w przedsprzedaży, 50,- w dniu koncertu.

Możliwość rezerwacji miejsca przy stole bezpośrednio w recepcji Hotelu PARK. tel.  74 853 77 22, e-mail: recepcja@parkhotel.swidnica.pl 
 
"Masovian Mantra" - autorski jazzowy projekt Michała Barańskiego łączący elementy folkloru polskiego i indyjskiego, nagrany w towarzystwie utytułowanych muzyków polskiej sceny jazzowej. Płyta „Masovian Mantra” została wydana przez prestiżową serię Polish Jazz.
Autorem i kompozytorem materiału jest jeden z najlepszych kontrabasistów jazzowych w Polsce - Michał Barański.
Michał Barański został laureatem zeszłorocznych Nagród Akademii Fonograficznej.

W Świdnicy zespół wystąpi w składzie absolutnych fenomenów jazzu:
* Shachar Elnatan - gitara, śpiew
* Piotr Wyleżoł - piano
* Paweł Dobrowolski - perkusja
* MICHAŁ BARAŃSKI - gitara basowa, kontrabas

0''
wtorek, 30 kwietnia 2024
godz. 20:00
poniedziałek, 6 maja 2024
STREFA RELAKSU: MIXED MEDIA
Tym razem uczestnicy warsztatów będą mieli okazję namalować własny, niepowtarzalny obraz techniką mixed media. Technika ta jest szczególnie interesująca, ponieważ polega na łączeniu różnorodnych technik, materiałów i mediów artystycznych, takich jak farby, pasty strukturalne, szablony czy stemple. W trakcie tworzenia nie ma żadnych ograniczeń – dozwolone są wszelkie chwyty, które tylko nasza wyobraźnia jest w stanie zaproponować. Taka swoboda twórcza sprawia, że praca w technice mixed media staje się fantastyczną zabawą i okazją do eksperymentowania. Uczestnicy będą mogli wyrazić siebie poprzez mieszanie kolorów, faktur i form, tworząc dzieła unikalne i pełne osobistego charakteru. To doskonała okazja, by odkryć nowe aspekty swojej kreatywności i nauczyć się, jak różne media mogą współgrać, tworząc spójne i oryginalne kompozycje.

Nasze warsztaty poprowadzą utalentowani uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie — PSONI Koło w Świdnicy.
0''
poniedziałek, 6 maja 2024
godz. 17:00
czwartek, 9 maja 2024
DKF SPEKTRUM: BESTIE
Małżeństwo francuskich emigrantów prowadzi ekologiczne gospodarstwo, ale ścierają się z mieszkańcami wioski.
0''
czwartek, 9 maja 2024
godz. 18:00
sobota, 11 maja 2024
JAK OCALIĆ SMOKA

Jak ocalić smoka”

Tytuł oryginału: „Dragevokterens jul”

Kategoria wiekowa: 6+

Reżyseria: Katarina Launing

Kraj i rok produkcji: Norwegia/Holandia/Czechy 2020

Czas trwania: 82 min

Wersja językowa: dubbing


Opis filmu

Gwiazdka, spokojne miasteczko i… smok? Mortimer próbuje zdobyć popularność w Internecie, a żyjąca w drodze Sara ukrywa się w obcym miejscu. Czy przypadkowe spotkanie niefortunnej pary pomoże zagubionemu smokowi powrócić do domu?

W sennym miasteczku trwają przygotowania do Świąt. Wszyscy pochłonięci są przystrajaniem choinek i pieczeniem ciast. Wyjątkiem jest tajemnicza Sara, która nie ma gdzie mieszkać, wkrada się do pustych domów, szukając jedzenia i ciepła. Kiedy nakrywa ją niezdarny Mortimer, a przez okno piwnicy wpada pokryty zielonymi łuskami smok, wszystko wywraca się do góry nogami. Przejęci losem zagubionego stworzenia Sara i Mortimer postanawiają pomóc mu w powrocie do baśniowego świata. Ukrywanie się z ziejącym ogniem smokiem wcale nie jest proste. Stwór coraz bardziej rozrabia i wyrywa się na wolność. Czy przyjaciołom uda się odnaleźć magiczną krainę i ocalić smoka?

Laureat Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci niesie silny przekaz o potrzebie wspólnoty. Bohaterowie razem odkryją, że przyjaźń, poświęcenie i odwaga zacierają dzielące różnice oraz łączą tylko pozornie odległe światy.


0''
sobota, 11 maja 2024
godz. 11:00
sobota, 18 maja 2024
PRZEPRASZAM KOCHANIE, ALE TO TWOJA WINA
„Przepraszam kochanie... ” to przebudowana wersja koncertu „Chłopem i babą stworzył nas Bóg”, zagranego w swoim pierwszym wydaniu niemal 100 razy. Dopisane specjalnie na tę okazję piosenki, zastąpiły część swoich poprzedniczek, składając się na pełen uśmiechu i wzruszeń koncert, opowiadający o kolejnych etapach złożonych relacji damsko-męskich. Koncert ten jest idealną propozycją dla wszystkich tych, którzy byli, są lub będą zakochani; chętni spojrzeć na siebie z boku i przypomnieć sobie, jak bardzo jesteśmy wszyscy do siebie podobni. Usłyszycie państwo piosenki o różnorodnej stylistyce: od piosenki ludowej po bluesa, od popowej ballady po reggae. Wszystko zaś przeplatane żywym dialogiem z Publicznością. Zapraszamy Państwa na to wyjątkowe spotkanie ze słowem i muzyką.

Spektakl realizowany w ramach Projektu Inicjatyw Aktorskich Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.
0''
sobota, 18 maja 2024
godz. 18:00
wtorek, 21 maja 2024
KLIMAKTERIUM... I JUŻ CZ. II
Spektakl „Klimakterium... i już” to przyjemny wieczorek z babami i dla bab, a jego wiodącym tematem jest słowo, którego na co dzień się nie wymawia. Cztery przyjaciółki, spotkawszy się w butiku prowadzonym przez jedną z nich, przekuwają drażliwy problem menopauzy na pioseneczki i tańce. O trapiących je dolegliwościach śpiewają do dobrze znanych melodii, np. o uderzeniach gorąca do nut piosenki "Kuba, wyspa jak wulkan".
0''
wtorek, 21 maja 2024
godz. 19:00
sobota, 25 maja 2024
PIOTR BAŁTROCZYK

Bałtroczyk twierdzi, że początek jest ważny, być może nawet ważniejszy od końca. Choć dobrze, gdy koniec jest równie miły jak początek. Zatem ważne, by dobrze zacząć. Bałtroczyk zaczyna niebanalnie od: „Dobry wieczór Państwu, nazywam się Piotr Bałtroczyk i jestem atrakcją, a Wy jesteście dla mnie atrakcją, bez Was czułbym się jak w domu, samotny i niepotrzebny''.
To właściwie jedyny powtarzalny fragment wieczoru, w którym macie szansę uczestniczyć. Co nastąpi po: „Dobry wieczór Państwu”, jest również zagadką dla Bałtroczyka.
Inwigilowany przez nadobną dziennikarkę (a jest na nadobność wrażliwy) przyznał kiedyś,
że ma głowie jakieś 7 godzin monologu i nieustanną zagadką jest dla niego, co wybierze z tajemnych szufladek umysłu Bałtroczyk Estradowy.
Są wciąż dla siebie zagadką, Bałtroczyk Estradowy (BE) i Bałtroczyk Zwykły (BZ) i to być może, utrzymuje jednego i drugiego w wysokiej dzielności bojowej, mimo, że każdy z nich z coraz większym przekonaniem może potwierdzić, że starość nie jest dla mięczaków.
Z BE - jak uprzejmy był się wyrazić Janusz Grzywacz – „słowa sypią się jak gówno z barana”.
BZ zazwyczaj milcząc okupuje przytulny kącik w rogu, oddając się lekturze bądź nałogom, lub usiłując bezskutecznie oddać się nadobnej dziennikarce, by w końcu jednak wybrać nałóg, lekturę, czy gitarę.
Rządy zmieniają się, rozpada się Unia, a na tym tle Bałtroczyk jawi się jak oaza stabilności.
Nie zmienia się od lat jego negatywny stosunek do garniturów, które traktuje jak zawodowe zło konieczne. Stały jest też bałwochwalczy stosunek do ciężkich motocykli, które ujeżdża w długich trasach. Wielbi obrazy Jana Stanisławskiego i akustyczne gitary ze szlachetnego drewna, których twórcy też byli Mistrzami. Wiele jest rzeczy, które Bałtroczyka interesują. Od budownictwa drewnianego na Warmii ukochanej, przez nowe techniki szpachlowania, do przystawek w Telecasterach.

Zobaczcie, co się przydarzyło Bałtroczykowi, od czasu Waszego ostatniego z Nim spotkania.
Wszystko jest inspiracją …
Tak powstają wciąż nowe fragmenty narodowej epopei …
Posłuchajcie proszę kolejnej wersji opowieści Piotra Bałtroczyka … .

 

0''
sobota, 25 maja 2024
godz. 18:00
piątek, 7 czerwca 2024
Sławek Uniatowski: The Best Of II
Sławek Uniatowski: The Best Of II - Ciechowski, Wodecki, Zaucha, Sinatra

Po gorąco przyjętej trasie The Best Of, w wypełnionych po brzegi salach, zapraszamy na drugą odsłonę koncertów Sławka Uniatowskiego z utworami jego największych muzycznych idoli - Ciechowskiego, Wodeckiego, Sinatry, Zauchy. Wyjątkowe aranżacje, ciepły barytonowy głos, klimat i atmosfera koncertu sprawią, że ten wieczór na długo pozostanie Państwu w pamięci.

Sławek Uniatowski - wokalista, kompozytor, autor tekstów, multiinstrumentalista. Urodził się 11 maja 1984 roku w Toruniu, już jako pięciolatek rozpoczął przygodę z instrumentami klawiszowymi. Jako nastolatek zaczął komponować i pisać teksty piosenek, współtworzył toruński zespół Kije, w którym komponował oraz grał na syntezatorach. Pod koniec 2008 roku założył zespół Uniatowski Project. Uniatowski jako jedyny wokalista z Polski miał przyjemność wystąpić na jednej scenie u boku największego amerykańskiego producenta muzycznego - Davida Fostera, współpracującego z Whitney Houston, Céline Dion czy Michaelem Bublé. Ma na swoim koncie współpracę z takimi gwiazdami jak Zbigniew Wodecki, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Kuba Badach. Koncertował w kraju i za granicą z big bandami wykonując repertuar Franka Sinatry, Tony'ego Bennetta, Nata "King" Cole'a, Cheta Bakera czy Elli Fitzgerald.
0''
piątek, 7 czerwca 2024
godz. 19:00
niedziela, 16 czerwca 2024
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO
Stare Dobre Małżeństwo to najbardziej rozpoznawalny zespół z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej w Polsce, od przeszło trzech dekad prowadzony przez Krzysztofa Myszkowskiego – charyzmatycznego pieśniarza, kompozytora i autora o studenckim rodowodzie. Występy tej legendarnej formacji stanowią atrakcję koncertową na niespotykaną dotąd skalę. Stare Dobre Małżeństwo regularnie zapełnia największe i najbardziej prestiżowe sale koncertowe w kraju. Publiczność zespołu dojrzewając z nim, podąża wiernie jego śladem, co stanowi wartość najwyższą z możliwych.

Skład zespołu:

Krzysztof Myszkowski – śpiew, gitara, harmonijka ustna
Wojciech Czemplik – skrzypce
Tomasz Pierzchniak – kontrabas, gitara basowa
Bolesław Pietraszkiewicz - gitary

0''
niedziela, 16 czerwca 2024
godz. 17:00
piątek, 6 września 2024
PONAD CHMURAMI - MAŁE NIEBO
Zapraszamy Was na wyjątkowe spotkanie z krainą łagodności… Zespół Ponad Chmurami po dziesięciu latach na muzycznej scenie doskonale zdaje sobie sprawę w jakich utworach i tematyce odnajduje się najlepiej.

Sumą zebranych przez ten okres przeżyć, emocji, poetyckich (i nie tylko) spotkań i doświadczeń jest premiera albumu „Małe niebo”. To nietuzinkowe wydawnictwo pełne jest wrażliwości na otaczające piękno, porusza tematy ważne, mówi o tęsknocie, potrzebie bycia z drugim człowiekiem, podstawowych wartościach, a także skłania do refleksji.
Jest opowieścią o tym, czym dla Ponad Chmurami jest właśnie „Małe niebo”…

Zapraszamy Państwa na koncert promujący najnowszą płytę zespołu Ponad Chmurami zatytułowaną „Małe niebo”.
W trakcie koncertu pojawią się również piosenki znane z takich albumów jak „Ponad Chmurami” czy „Czas nic nie zmienił”.
Usłyszą Państwo utwory do wierszy min. Marii Konopnickiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Wiesławy Kwinto-Koczan WUKI, Ewy Pilipczuk, Krzysztofa Cezarego Buszmana czy Krzysztofa Kasperczyka.

Ponad Chmurami ma na swoim koncie wiele koncertów w wypełnionych salach domów kultury i klubów muzycznych na terenie całej Polski. Zespół koncertował także m.in. w Niemczech i Włoszech. Grupa brała udział także w wielu konkursach piosenki poetyckiej, gdzie zawsze znajdowała się w gronie laureatów.

Ponad Chmurami zagrają w składzie:
- Katarzyna Jacuk (śpiew, gitara akustyczna, ukulele, idiofony)
- Nikodem T. Jacuk (gitara akustyczna)
- Adam Garnecki (wiolonczela)
- Dominik Łochnicki (realizacja dźwięku)

Koncert odbędzie się w Auli Widowiskowej I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy (ul. Pionierów 30, Świdnica)
Ceny biletów:
— 70 zł (przedsprzedaż)
— 80 zł (w dniu koncertu)

0''
piątek, 6 września 2024
godz. 19:00
niedziela, 17 listopada 2024
DWIE MORGI UTRAPIENIA CZYLI ZRÓBMY SOBIE WNUKA

Gigantyczne biurowce, galerie handlowe, ekskluzywne salony, tempo, gwar – obraz wielkiego miasta. I w tym krajobrazie zwykły polski chłop, Marian Kosela i jego maleńkie ogrodnicze gospodarstwo, które jakimś cudem ocalało przed wywłaszczeniem, a teraz dzielnie broni się przed deweloperami i inwestorami oferującymi niewyobrażalne pieniądze za ten maleńki kawałek czarnoziemu. Na sprzedaż gospodarstwa naciskają też dzieci Koseli, przysłowiowi konsumenci życia, którym marzy się beztroskie życie w luksusach. Rozpoczyna się rodzinna walka o ogromny majątek. Wszystkie chwyty dozwolone, bo najważniejsze, to wyrwać staremu ojcu to, co chronił przed komunistami przez dziesiątki lat. Ale Kosela ustąpić nie zamierza, a całemu towarzystwu szykuje sporą niespodziankę. Chciałoby się wręcz powiedzieć „Chłop potęgą jest i basta!”

Postaci i obsada:

KOSELA – Sławomir Orzechowski/Mirosław Jękot

JANEK – Jakub Kucner/Sławomir Doliniec

ZOŚKA – Joanna Majstrak

KRYSIA – Anna Powierza

MYTNIK – Aleksander Bicz

 

autor i reżyser: Marek Rębacz

produkcja: Scena Komediowa Teatr Rębacz

rok produkcji: 2023

0''
niedziela, 17 listopada 2024
godz. 17:30